GENEL SORU Nikon D500
Close
3 sonuçtan 1 ile 3 arası

Nikon D500

Selam arkadaslar Canon makinemi(5D Miii) ve lenslerimi satarak Nikon tarafina gecmis bulunuyorum.Daha cok spor ve hareketli sahneleri yakalamayi sevdigim icin Nikon D500 ile araniza katilmis bulunuyorum.Henuz cameraya hakim degilim ogrenmeye calisiyorum.Yanliz canon ve Nikonun bukadar farkli kullanim farki oldugunu yeni anlamis bulunmaktayim.Mesela ve benim icin en onemlisi henuz spor ve hareketli sahneler icin tum ayarlari yapip kaydedip tek tusla o ayarlara ulasabilmis degilim.Canon da bunu user modu dedikleri mod kadraninda C1,C2,C3 gibi degisik ayarlari herbirine atayip tek tusla o ayarlara gecebiliyorduk.Nikonda boyle birsey varsa nasil yapildigini ogrenebilirmiyim.Eger yoksada onu ogreneyimki bosuna bulmak icin ugrasmayayim .Simdiden tesekkurler.

Tekerlekteki U1 ve U2 bu işe yarıyor. İsimler farklı olunca alışmak biraz zaman alıyor.

Alıntı husoft07 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Tekerlekteki U1 ve U2 bu işe yarıyor. İsimler farklı olunca alışmak biraz zaman alıyor.
    Cevabiniz icin tesekkurler yanliz tekerlekte U1 ve U2 yok.Menuye gommusler bir tus ile ulasmak imkansiz gibi favori menuye ekleyip ulasmak en yakin secenek gibi.Yerini buldum.Ama yinede tek tusla yapilamiyor Canon daki gibi af netleme bolgesini felan atayamadim mesela onu hala el ile degismem gerekiyor.Birde seri cekime gecirmek icin yine mod tekerleginin altindaki bilezigi cevirmem gerekiyor.Biraz karisik alisana kadar bocaliycam sanirim.

Bu Konudaki Etiketler