HAVADAN SUDAN Aksiyon Kamerası
Close
20 sonuçtan 1 ile 20 arası

Aksiyon Kamerası

Kolay gelsin millet. Şimdik;
    Ben benim kızı çekebilmek için aksiyon kameralarına bakıyorum. Pekte anlamadığımdan sizlere de danışayım dedim. Epey bir marka var ve de hepsi kafa karıştırıcı. Xiomi gördüm biraz hoşuma gitti. Son serilerinde odak sorunu da halletmişler diye yazılar mevcut. Sizce uygun fiyatlı 250-300 geçmeyecek şekilde ne önerirsiniz. sıfır ve 2. el fark etmez.
    Bin Nefesle Yap!
    Bir Nefesle Pozla!

sonuçta havuzu olur denizi olur o sebepten dediydim.
    Bin Nefesle Yap!
    Bir Nefesle Pozla!

aslında kompak kamerada olabilir de, onlar biraz daha narin olur düşüncesindeyim, benim kız sorun çıkartabilir Zaten ensesinde göz mü var ne, arkasını dönükken bile teli açinca hemen ışık görmüş tavşan gibi duruyor
    Bin Nefesle Yap!
    Bir Nefesle Pozla!

Eken H9R aldım aliexpress'ten, daha gelmedi. Çantası ve tüm seti dahil 78.49 $ (Optino 8). Amacım doğa yürüyüşleri, deniz ve yamaç paraşütünde aktif kullanmak. Fotoğraf kalitesinde GoPro'yu yakalayamıyor ama videosu iyi.

https://www.aliexpress.com/item/Orig...733681272.html
    ## Anti FanBoy ##

yurt dışı korkutuyor beni. zamanında 55-200 almıştım gümrükte takıldı, sahte tamir belgesi düzenleyerek zor almıştım

Alıntı arandur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Eken H9R aldım aliexpress'ten, daha gelmedi. Çantası ve tüm seti dahil 78.49 $ (Optino 8). Amacım doğa yürüyüşleri, deniz ve yamaç paraşütünde aktif kullanmak. Fotoğraf kalitesinde GoPro'yu yakalayamıyor ama videosu iyi.

https://www.aliexpress.com/item/Orig...733681272.html
    Bin Nefesle Yap!
    Bir Nefesle Pozla!

Alıntı husynsvm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    yurt dışı korkutuyor beni. zamanında 55-200 almıştım gümrükte takıldı, sahte tamir belgesi düzenleyerek zor almıştım
    Bunda korkulacak bir yan yok çünkü teslim anında %20 vergiyi paşa paşa alacaklar benden (artık Çinliler faturaya ne yazarsa ona göre). 30 Euro üzeri vergiyle teslim alınıyor ama ürün 1500 Euro'yu geçerse o zaman gümrükte takılır işte.
    ## Anti FanBoy ##

Bu xiaomi ler Tr de epey pay yapti. Sahibinden de bir sürü ilan var illa yurtdisindan almaya gerek yok. Ha GoPro kullanan biri olarak söyleyeyim. Kesinlikle degmez arada fark da yok. Ben 3+ aldigimda cok nadiren bu cin isi aletler vardi onlara da güvenemedim kullanan kimse olmayinca fakat hem gelistirdiler hem pazarda yerr edindiler üstüne kullananlar da gayet memnun. Fiyat da ücte biri olunca sadece lüzumsuz masraf diyebilirim GoPro icin.

https://www.sahibinden.com/fotograf-...aksiyon+kamera

Ben seyehate çıkarken xiaomi'nin ilk versiyonunu almıştım. 40 gün boyunca günde en az 2 saat video çektim su altı çekimi de timelapse de hepsi tatmin edici düzeyde. Go pro ile kıyaslandığında tek eksik yanı mikrofonu gibi duruyor ama beni tatmin ediyor açıkçası. Yanına mutlaka yedek pil alın ben üç pille dolaşıyordum gün boyu anca yetiyor. Bir güzel yanı da power bankten şarj olabiliyor olması. Time lapse olayında şarj sıkıntısını ortadan kaldırıyor.

teşekkür ederim. bende beğendim açıkçası. hatta son serilerinde odak ayarlaması hazır halde geliyormuş(eski versiyonlarında odak hatası yüznden bulanıklılık oluyormuş). bana da uygun zamanı kollayıp almak düşüyor artık
    Bin Nefesle Yap!
    Bir Nefesle Pozla!

78 dolarlık çantalı aksiyon kamerası setim vergisiz ve sorunsuz geldi. Paketine 30 dolar yazmışlar
    ## Anti FanBoy ##

çok iyi, hadi hayırlı olsun. küçük çaplı bir kutu içeriği, video kalitesi filan örneklerini bekliyoruz.
    Bin Nefesle Yap!
    Bir Nefesle Pozla!

Makinenin fotoğrafları berbat, gerçi bunu bilerek aldım. Videoları ise iyi. Elbette fotoğraf makineleri ile çok farklı çekiyor bu cihazlar, 170 derece geniş açı yüzünden hatlar çarpılıyor. Buradan örnek oluşturdum iki fotoğraf ve bir video.

https://www.dosyaupload.com/51tx
    https://www.dosyaupload.com/51tz
    https://www.dosyaupload.com/dpLE
    ## Anti FanBoy ##

Çok teşekkür ederim, zahmet verdim .
    Bin Nefesle Yap!
    Bir Nefesle Pozla!

benim aldigim kameraya cok benziyor fakat benimki bu kadar genis aci degildi. fiseye sevmedigim icin planar bir lens alip takmistim. fokus ozelligi olmadigi icin cok memnun etmedi. zaten pili cok cabuk bittiginden pek fazla kullanamadim. bir de 3 axis gimbal almistim. o da biraz cakma bir urundu. onu da pek kullanamadim. cok ucuza getirmeye calistim galiba. benim aklimda steady shot ozelligi olan sony action cam almak var ama turkiye'de cok pahali.

umarim planladiginiz sekilde kullanabilirsiniz.

Alıntı everglades Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    benim aldigim kameraya cok benziyor fakat benimki bu kadar genis aci degildi. fiseye sevmedigim icin planar bir lens alip takmistim. fokus ozelligi olmadigi icin cok memnun etmedi. zaten pili cok cabuk bittiginden pek fazla kullanamadim. bir de 3 axis gimbal almistim. o da biraz cakma bir urundu. onu da pek kullanamadim. cok ucuza getirmeye calistim galiba. benim aklimda steady shot ozelligi olan sony action cam almak var ama turkiye'de cok pahali.

umarim planladiginiz sekilde kullanabilirsiniz.
    Dün yamaç paraşütünde deneyecektik ama hem rüzgar yüzünden uçuş gerçekleşmedi, hem de pil durduk yerde bitmiş. Dediğin gibi bunların pillerine güvenmemek lazım, bit kadar pil, yedekli çalışmak lazım.
    ## Anti FanBoy ##

Dün yamaç paraşütünde deneyecektik ama hem rüzgar yüzünden uçuş gerçekleşmedi, hem de pil durduk yerde bitmiş. Dediğin gibi bunların pillerine güvenmemek lazım, bit kadar pil, yedekli çalışmak lazım.
    bendeki kamera sarj olurken kayit yapabiliyor. bir powerbank alip kablolu kablolu kullanmak mumkun
    Canonculara ölüüümmm, yaşasın seferoğulları

Vallahi bezdim bu pil olayından artık. Dslr kameralar iyiydi bu konuda.

Dslr pil ömrü > Aynasız kamera pil ömrü > Aksiyon kamerası pil ömrü
    ## Anti FanBoy ##

Eken H9R'yi dün yamaç paraşütü uçuşunda kullandık. Dinamik aralık konusunda resmen çuvalladı. Gökyüzü ve ormanın bir arada olduğu anlarda orman karanlık çıktı. Artı pozlama vererek tekrar deneyeceğim. Zaten gereksiz bir keskinleştirme de uyguluyor cihaz. Şimdilik kimseye tavsiye etmem. Gopro denilen cihazın neden pahalı olduğunu anladım.
    ## Anti FanBoy ##

Eken H9R'yi dün yamaç paraşütü uçuşunda kullandık. Dinamik aralık konusunda resmen çuvalladı. Gökyüzü ve ormanın bir arada olduğu anlarda orman karanlık çıktı. Artı pozlama vererek tekrar deneyeceğim. Zaten gereksiz bir keskinleştirme de uyguluyor cihaz. Şimdilik kimseye tavsiye etmem. Gopro denilen cihazın neden pahalı olduğunu anladım.
    GoPro iyi falan da piyasada rakip olabilecek bir sürü cihaz var ve fiyatlari GoProya göre cok cok daha uygun. Bunlarin icinde Xiaomi, SJcam gibi cin isi markalar da var Sony, Rollei gibi daha oturmus markalar da. Hem de kimisi cok daha fazla özellik sunuyor. GoPro action cam dünyasinin apple i gibi bir sey oldu aslinda. Öncü oldugu gercek ama ilk ciktigi zamanlar gibi rakipsiz degil. Sadece aksesuarlarinin fiyati bircok kameranin fiyatina denk. Ben tamamen lüzumsuz oldugu görüsündeyim.

Alıntı Cankat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    GoPro iyi falan da piyasada rakip olabilecek bir sürü cihaz var ve fiyatlari GoProya göre cok cok daha uygun. Bunlarin icinde Xiaomi, SJcam gibi cin isi markalar da var Sony, Rollei gibi daha oturmus markalar da. Hem de kimisi cok daha fazla özellik sunuyor. GoPro action cam dünyasinin apple i gibi bir sey oldu aslinda. Öncü oldugu gercek ama ilk ciktigi zamanlar gibi rakipsiz degil. Sadece aksesuarlarinin fiyati bircok kameranin fiyatina denk. Ben tamamen lüzumsuz oldugu görüsündeyim.

Valla ben hafta sonu çektiğim hiç ellenmemiş 1080p 60 fps videonun wetransfer linkini vereyim, sen de kameramın yetersizliğini gör istersen.

https://we.tl/aigbyFEYet

Şimdiden başladım Xiaomi Yi falan mı alsam diye bakınmaya. 1080p 60 fps kayıt bana yeter, 4K gereksiz şu an.
    ## Anti FanBoy ##