GENEL SORU Sonbahar renkleri, lokasyon onerisi
Close
12 sonuçtan 1 ile 12 arası

Sonbahar renkleri, lokasyon onerisi

Hi,

Gebze taraflarinda yasamaya basladim. Sonbaharda renklenen dogal alanlari fotograflamak istiyorum. Zaman araliklari ve gidilebilecek yerler konusunda onerisi olan var mi?

Haftasonlari gidebilirim. Gebze cevresinden 300km kadar uzaklasabilirim. arabam kucuk siradan bir araba. yani, yolsuz yerlere gidemem. arabayi park edebilecegim guvenli bir yer varsa uygun olur. O durumda bir miktar yuruyebilirim.

Aklimda 1-2 yer var fakat yine de oneri bekliyorum. Gitmisken bir de yildiz pozlamasi yapma niyetim var. O yuzden Mudurnu'nun ilerisi (kibriscik civari) bir lokasyon daha uygun olacak gibi. Bu mevsimde samanyolu'nun ne kadari gozlenebiliyor, hangi saat daha uygun tam arastirmadim aslinda. Kisin cok sansimiz olmuyor diye biliyorum. Kibriscik tarafi zifiri karanlik bir bolge. Yakinlarda baska karanlik yer yok.
    Canonculara ölüüümmm, yaşasın seferoğulları

ballı kayalar
    Bin Nefesle Yap!
    Bir Nefesle Pozla!

sonbahar renkleri denince aklıma trenle istanbul'dan eskişehir'e ankara'ya giderken sakarya-eskişehir arasındaki güzergah gelir.
    o tonların envai çeşiidi var o bölgede ama tam bir lokasyon vermem.
    zaten o tonların bittiği noktada eskişehir başlıyor

Alıntı husynsvm Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    ballı kayalar
    mangal dumani yuzunden fotograflar biraz soluk olur diye dusunuyorum.

Alıntı agah Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonbahar renkleri denince aklıma trenle istanbul'dan eskişehir'e ankara'ya giderken sakarya-eskişehir arasındaki güzergah gelir.
    o tonların envai çeşiidi var o bölgede ama tam bir lokasyon vermem.
    zaten o tonların bittiği noktada eskişehir başlıyor
    oralardan hep gece gectigim icin nasil yerler cok fikir sahibi degilim. hangi tarihlerde olur, bir tahmin var mi?

Sakarya tarafları çok güzel olur sonbaharda.Maşukiyeye gelmeden kurtköy var.Göl kıyısına doğru kocaman ağaçlar var akan ırmak var.Yine sapancanın köyleri var fevziye,memnuniye gibi isimleri olan.Hem yemyeşil hem de akarsu ile beraber gidiyorsun yok boyunca.El değmemiş harika yerler.Sapanca kıyısı da sonbaharda harika olur kanımca.Yine sakaryanın karadeniz kıyısına doğru giden yol güzel ama kandıra tarafından gidilen yol.Yine o tarafta acarlar longozu,kerpe gibi yerler sonbaharda nefis olur.Bursa gölyazı tarafı,manyas tarafı da nefis olur ama 300km sınırına girer mi kestiremiyorum.
    "Bir kişi, yarın sanki kör olacakmışcasına fotoğraf makinesini kullanmalıdır."
    DOROTHEA LANGE

abi bende izmitteyim.Sakarya tarafını keşfetmeye gidersen beraber gidebiliriz.

Alıntı SezginX Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    abi bende izmitteyim.Sakarya tarafını keşfetmeye gidersen beraber gidebiliriz.
    Kesim abi de biseyler yazmisti. sonra sildi. Ne zaman gidilecegi o kadar kesin degilmis galiba. Yildan yila degisiyormus. Eger ki geziyi loop seklinde yaparsam, yani basladigim yere ayni gun geri donecek sekilde, o zaman beraber gidebiliriz.

Zamanini tam ayarlamamiz lazim. ona gore haftasonumu bosaltacagim. Baska oneri gelmedi henuz. bu ay icinde olacak gibi.

Sakarya tarafına gelecekseniz memnuniyetle ağırlarız ortak bir rota yapıp beraber bir gezi olabilir. Ekim içerisinde bolu yedi göller yapmayı istiyoruz. sakarya ekibi olarak ama şimdilik ortada daha somut bir adım atamadık. Sizinle bir gezi yapsak iyi olurdu
    AN'ı yakalarsan ANI olur

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonbahar yaprakları için ekim çok uygun olmaz abi ekim sonu kasım başı daha uygun..

o tarihte bir de hafta içi olsun haftsa sonu cehhenm gibi oluyor. sarı yapraktan çok dslr var diyelim..

inanmazsın adam gözümün önünde yerde 70-300 tamron buldu
    Hafta sonu gidip bir iki lens bulsak fena mı olur Reis? Zeiss otus falan denk gelse misal.

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    sonbahar yaprakları için ekim çok uygun olmaz abi ekim sonu kasım başı daha uygun..

o tarihte bir de hafta içi olsun haftsa sonu cehhenm gibi oluyor. sarı yapraktan çok dslr var diyelim..

inanmazsın adam gözümün önünde yerde 70-300 tamron buldu
    Hahahaha Kesin sövmüştür bulan kişi 70-200 olaydı ne güzel olurdu diye
    "Bir kişi, yarın sanki kör olacakmışcasına fotoğraf makinesini kullanmalıdır."
    DOROTHEA LANGE

70-200'mu? resmen dispose edilmis. Cevre kirliligi. Laylon poset gibi bisey. :P

bu sari yaprak donemi cok uzun surmuyormus. Insansiz bir yer bulmak lazim. Gerekirse bir kac saat yurunebilir. O yuzden yedi goller vb cok populer yerler cok uygun olmayacak. wikiloc'tan patika filan arastirayim bakalim.

ortak gezi yapalim mi gibi bir dusunce var ortada. davet icin tesekkurler. Fotograf cekme agirlikli olursa uygun olur diye dusunuyorum. Sanirim daha onceki senelerde sari yaprak cekme etkinligi yapildi. O yuzden cok ilgi cekmeyebilir. Planlamak icin biraz zamanimiz var galiba.