HABERLER Yongnuo Nukon Uyumlu Yeni Lensler
Close
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

Yongnuo Nukon Uyumlu Yeni Lensler

Selam millet.
    Yeni bir haber var. Yongnuo 40mm f/2.8 ve 100mm f/2 Nikon uyumlu çıkartıyormuş. Link şurda.

40mm f2.8 pancake ve micro usb girişi var.
    100mm f2'de güzel portre lensi olur gibi. Enteresaaannn.

https://petapixel.com/2017/08/02/yon...g-nikon-dslrs/
    NeVeR SaY NeVeR

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    adamlar bu yola baş koymuş belli.
    40mm 2,8 makroyu katırlatıyor 30 cm den de netliyor ama 1:1 ifadesi göremedim.. 6 bıçaklı diyafram ve f 2,8 ile bana hiç heyecan uyandırmadı ama 100 mm f2 9 bıçaklı diyafram ile oldukça ilgi çekici

ben daha önceki 35mm ve 50mm lerin testlerine bakmıştım vasat bulmuştum. yani taş attığına deymez orijinal al daha iyi, 40 da makro olsa neyse ama düz ise o da auta çıkar ama 100mm f2 ve 9 bıçak bana çok umut vaadedici geldi hele bir de f2 de kalbur üstü bir keskinlik verirse cenıfır olur..

onu yapan bir LAOWA 105mm f2 var muhteşem test sonuçları var ama manuel lens kafir
    Kesim abi yongnuo flaş konusunda idare eder ama lens konusunda söylediğin gibi performans anlamında mükemmel olacağını sanmıyorum. Fiyar konusu avantaj olmalı ama bizdeki döviz kurlarıyla pek bir avantajı da kalmıyor.
    NeVeR SaY NeVeR

Lens isi tecrübe istiyor gercekten. Aslinda lenslerle ugrasacaklarina uygun fiyatla diger ekipmanlari üretseler cok iyi olur. Kaliteli filtreler, tripod, belki grip hatta canta vs. ile gelseler ve piyasa ortalamasinin altinda fiyatlara satsalar alan olmaz mi? Flas cephesinden iyi girip bir miktar güven kazandilar. Ben bu sekilde olsa diger ekipmanlari da denemeyi isterdim.

40mm f2.8 pancake lense niye usb koymuşlar ki? 105mm'ye koysalar anlarım, odak kaçırır falan ince ayar yapılır da 40mm f/2.8'de ne odağı kaçıracak?
    bir de usb girişi için bula bula lensin önünü mü bulmuşlar? insan şunu bayonet kısmına gizler, hiç olmadı lensin altına koyar.
    sanırım gördüğüm en çirkin lens

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    40mm 2,8 makroyu katırlatıyor 30 cm den de netliyor ama 1:1 ifadesi göremedim..
    canon 40mm f/2.8 pancake'i taklit etmeye çalışmışlar ama onun kadar ince olamamış sanki.
    canon'un 40mm'si de 30cm'den netliyormuş, yani bunun da makro gibi bir iddiası yoktur.

İkiside neredeyse birebir canon taklidi.100mm F2 de canonun 100mm f2sinin aynısının tıpkısı gibi Canon 100mm f2 pek bilinmez ama o da iyi lenstir.Fiyat olarak da makul seviyede.Youngnou 100mmyi 1000 lira gibi bi fiyatla satarsa kimse almaz kanımca.Çok keskin olur renk yorumu nefis olur o zaman ayrı tabi de,öyle olacağını sanmıyorum pek
    "Bir kişi, yarın sanki kör olacakmışcasına fotoğraf makinesini kullanmalıdır."
    DOROTHEA LANGE