İNCELEME sigma 10-20mm f/4-5.6 ex dc Hakkında sorularım var
Close
4 sonuçtan 1 ile 4 arası

sigma 10-20mm f/4-5.6 ex dc Hakkında sorularım var

Merhabalar sigma 10-20mm f/4-5.6 ex Canon 7D makinem için 2. el bir tane lens buldum her şeyi kafama yattı fakar ön kısımda bulunan netleme halkası auto fokustayken istediğim gibi netleme yapmıyor manuel olarak sıfırladıktan sonra otomatik olarak netliği sağlıyor.
    Misal uzaktaki bir nesneyi netlemek istiyorum otomatik olarak, öncelikle halkayı en başa alıyorum daha sonra otomatik olarak netleyebiliyor, eğer netleme ortalarda ise netlemeyi otomatik yapamıyor. Alacağım şahıs bu cihazı sıfır aldım dedi ve ilk günden böyleydi dediği için acaba gerçekten öyle mi diye bir danışmak istedim kullanan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Gormeden bisey soylemek zor bilen birine bi baktirin derim. Ote yandan tahminim o lens otomatik netliyor cok genis acili lenslerde net alan cok fazla okdugundan birbirine yakin yerleri netlemez zaten net alan icinde diye. Ya da o kadar kucuk hareket yapar ki farkedilmez. Ancak en yakindan en uzaga netleme ararken farkedilecek kadar hareket eder. Ki siz de oyle yaptiriyormussunuz
    Evet işte uzak mesafe yakın mesafe netlemesi yapınca problem oluyordu kafama takıldığı için vazgeçtim almaktan sorabileceğim kimse de olmadığından buraya danışmak istedim. Sanırım Canon 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM Geniş Açı Lens alıcam hem daha uygun hem de sıfır olması kafama yattı bilmiyorum tavsiye eder misiniz?

10-20 mm uzun süredir kullanıyorum. söylediğiniz gibi bir sorunla karşılaşmadım.
    lens tamamiyle f/p ürünü. fiyatına göre iyi lenstir. ama düşük ışıkta çok üzer. optik kalitesi üst düzey kesinlikle değil. ama o fiyata alabileceğiniz en iyi lenstir. gerçi fiyatınızı bilmiyorum. ben 550 TL almıştım pentax uyumlusunu.

Netleme noktasını (makinanızdan) auto yerine manuele alsanız yani netlemek istediğiniz kısmı kendiniz belirleseniz ? anladığım kadarıyla AF modda ve çekim netleme kısmını makinaya bırakmışsınız kafasına göre en net alanı odaklayıp devam ediyor. Sorun bu mudur ?
    Ne Mutlu TÜRKÜM Diyene!..