NCELEME sigma 10-20mm f/4-5.6 ex dc Hakknda sorularm var
Close
4 sonutan 1 ile 4 aras

sigma 10-20mm f/4-5.6 ex dc Hakknda sorularm var

Merhabalar sigma 10-20mm f/4-5.6 ex Canon 7D makinem iin 2. el bir tane lens buldum her eyi kafama yatt fakar n ksmda bulunan netleme halkas auto fokustayken istediim gibi netleme yapmyor manuel olarak sfrladktan sonra otomatik olarak netlii salyor.
    Misal uzaktaki bir nesneyi netlemek istiyorum otomatik olarak, ncelikle halkay en baa alyorum daha sonra otomatik olarak netleyebiliyor, eer netleme ortalarda ise netlemeyi otomatik yapamyor. Alacam ahs bu cihaz sfr aldm dedi ve ilk gnden byleydi dedii iin acaba gerekten yle mi diye bir danmak istedim kullanan arkadalar varsa yardmc olurlarsa ok sevinirim.

Alnt kesim Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Gormeden bisey soylemek zor bilen birine bi baktirin derim. Ote yandan tahminim o lens otomatik netliyor cok genis acili lenslerde net alan cok fazla okdugundan birbirine yakin yerleri netlemez zaten net alan icinde diye. Ya da o kadar kucuk hareket yapar ki farkedilmez. Ancak en yakindan en uzaga netleme ararken farkedilecek kadar hareket eder. Ki siz de oyle yaptiriyormussunuz
    Evet ite uzak mesafe yakn mesafe netlemesi yapnca problem oluyordu kafama takld iin vazgetim almaktan sorabileceim kimse de olmadndan buraya danmak istedim. Sanrm Canon 10-18mm f/4.5-5.6 IS STM Geni A Lens alcam hem daha uygun hem de sfr olmas kafama yatt bilmiyorum tavsiye eder misiniz?

10-20 mm uzun sredir kullanyorum. sylediiniz gibi bir sorunla karlamadm.
    lens tamamiyle f/p rn. fiyatna gre iyi lenstir. ama dk kta ok zer. optik kalitesi st dzey kesinlikle deil. ama o fiyata alabileceiniz en iyi lenstir. geri fiyatnz bilmiyorum. ben 550 TL almtm pentax uyumlusunu.

Netleme noktasn (makinanzdan) auto yerine manuele alsanz yani netlemek istediiniz ksm kendiniz belirleseniz ? anladm kadaryla AF modda ve ekim netleme ksmn makinaya brakmsnz kafasna gre en net alan odaklayp devam ediyor. Sorun bu mudur ?
    Ne Mutlu TRKM Diyene!..