genel kayseri de gezilecek yerler
Close
6 sonuçtan 1 ile 6 arası

kayseri de gezilecek yerler

Merhaba arkadaşlar, ucuz bilet buldum hatunla kayseriye gideceğim 17 18 haziranda. Oraları bilen giden varsa tavsiye alabilirmiyim nerelere gidilir nerede kalınır gibi.Olmadı kendim bir yol haritası çizeceğim

@caucassian arkadaşımız var gelin beklerim diyordu kayseriden..iletişim kurarsan yardımcı olur eminim.

Kayseri tarihi mekanlarını çok fazla bilmem. yanında Nevşehir olduğu için tarihi mekanları çok da gezilmez zaten. doğal güzellikler bakımından da meraka göre güzel yerler var. 1 numara tabiki Kapuzbaşı Şelaleleri. Şelalelerin bulunduğu yerleşkede mangal vs yakmak yasak. ama diğer türlü yeme içmede sıkıntı olmaz. ben gitmedim ama Hacer Ormanları, yedigöller var. oraya baya bir zaman ayrılması gerekir. sadece doğal güzellik dersen 3 tane şelale var. onların konumlarını atabilirim.

Alıntı caucassian Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Kayseri tarihi mekanlarını çok fazla bilmem. yanında Nevşehir olduğu için tarihi mekanları çok da gezilmez zaten. doğal güzellikler bakımından da meraka göre güzel yerler var. 1 numara tabiki Kapuzbaşı Şelaleleri. Şelalelerin bulunduğu yerleşkede mangal vs yakmak yasak. ama diğer türlü yeme içmede sıkıntı olmaz. ben gitmedim ama Hacer Ormanları, yedigöller var. oraya baya bir zaman ayrılması gerekir. sadece doğal güzellik dersen 3 tane şelale var. onların konumlarını atabilirim.
    Bende internetten baktığım kadarıyla kapuzbaşı şelaleleri var birde sultansazlığı var galiba ama kuş varmıdır bu mevsimde bilmiyorum.Oraları bir şekilde bulurumda rahat bir ulaşım için nerede kalmam lazım o konuda tavsiye yapabilirsen sevinirim.Mesela sultan sazlığı ile kapuzbaşı birbirine yakınmıdır yoksa ters bir yerdemidir gibi sorular var kafamda.
    Konu atilla tarafından (2 Hafta önce Saat 17:51 ) değiştirilmiştir.

Abi öncelikle hoş geliyorsunuz sultan sazlığında bu mevsimde kuş oluyor yavruların yumurtalardan çıktığı dönem yavrulayan kuşlar gitmemiş oluyorlar. Sultan sazlığında sultan pansiyon var konaklamak için. Sultan sazlığından kapuzbaşı şelaları arabayla 2-2.5 saat sürüyor araba dışında bir ulaşım şekli var mı bilmiyorum açıkcası. Kayseri merkezden bir saat uzaklıkta kapadokya görülebilir. Kayseri merkezinde kapalı çarşı kazancılar çarşısı falan gezilebilir bir de talas ilçesinde eski rum talas evleri var. Herhangi bir şey için de her zaman iletişime geçebilirsin

Alıntı naciEmre Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Abi öncelikle hoş geliyorsunuz sultan sazlığında bu mevsimde kuş oluyor yavruların yumurtalardan çıktığı dönem yavrulayan kuşlar gitmemiş oluyorlar. Sultan sazlığında sultan pansiyon var konaklamak için. Sultan sazlığından kapuzbaşı şelaları arabayla 2-2.5 saat sürüyor araba dışında bir ulaşım şekli var mı bilmiyorum açıkcası. Kayseri merkezden bir saat uzaklıkta kapadokya görülebilir. Kayseri merkezinde kapalı çarşı kazancılar çarşısı falan gezilebilir bir de talas ilçesinde eski rum talas evleri var. Herhangi bir şey için de her zaman iletişime geçebilirsin
    Naci emre çok teşekkür ederim.Telefonunu özelden yazarsan senden daha detaylı bilgi alayım.Yada müsait olduğunda sende arayabilirsin.5064268794