DÜKKAN Nikon Telefoto lens Önerisi?
Close
9 sonuçtan 1 ile 9 arası

Exclamation Nikon Telefoto lens Önerisi?

Merhaba değerli yap-poz forum üyeleri ben amatör olarak fotoğraf çekiyorum Nikon D610 FF makinaya sahibim ,uzun zamandır telefoto lens almayı düşünüyorum ve önemli bir özellikte Titreşim engelleyici olamasını tercih ediyorum Diyafram değeride F-4 ve üzeri olmalı ama tabi bu konularda tecrübeli ve bilgi sahibi değilim forumda bir çok arkadaşımın bulunduğunu biliyorum bu konuda bana yardımcı olacağınızı umuyorum tabi bunda en önemli bütce sanırım ama ilk önce 2. el almayı düşünüyorum bunuda belirtmek isterim yazdığım özeliklere uygun lens önerisinde bulunursanız sevinirim konuya mesaj yazacak olan arkadaşlar şimdiden çok teşekkürler,iyi forumlar diliyorum.

Ben de D610 kullanıyorum. Şu zaman kadar kullandığım F2.8 70-200 tele objektifler Nikon Vr 1 ve Vr 2- Tamron 2.8 Vc - Sigma 2.8 Os

Şöyle sıralandırabiliriz
    Nikon Vr 2 > Nikon Vr1 > Tamron Vc > Sigma Os

Titreşim engelleyicisi olmayan modelleri es geçtim.

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    telefodan kastını uzakları çekmek ise ff de 200mm az kalabilir. eğer 200mm yetecekse 70-200 vr nikon vc tamron tavsiye ederim..
    Kesim abi 70-200 ve 70-300 lensler işimi görecek ve yeterli olacaktır.

Diyafram f4 ve üzeri olması elzemse, nikon 70-200 f4 çok iyidir. f2.8 olanlar ağır ve iri. Diyafram çok önemli değilse Tamron veya nikon 70-300 modelleri iş görüyor. Çok iyi olmasada imaj kaliteleri günü kurtarıyor rahatlıkla.

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    tamron vc sizi çok beğendim keskinlik ve fiyat harika..

nikon 70-300 vr de çok başarılı buldum hafif ve ucuz..
    teşekkürler kesim abi acemyiz illaki vc şart )

Alıntı hasan tahsin Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Diyafram f4 ve üzeri olması elzemse, nikon 70-200 f4 çok iyidir. f2.8 olanlar ağır ve iri. Diyafram çok önemli değilse Tamron veya nikon 70-300 modelleri iş görüyor. Çok iyi olmasada imaj kaliteleri günü kurtarıyor rahatlıkla.
    diyaframa çok önem vermedim f4 de olsa bana kafidir bir araştıralım bakalım teşekkürler hasan tahsin abi ilgine çok sağol.

VC nin acemilikle alakası yok dostum. Bana sorarsan her lense şart... Tabi vr işin işine girince fiyatı kaktırıyorlar orası ayrı.

Alıntı cyber26 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    diyaframa çok önem vermedim f4 de olsa bana kafidir bir araştıralım bakalım teşekkürler hasan tahsin abi ilgine çok sağol.
    Rica ederim. Diyafram 2.8 e kadar olmasada olur diyorsan; para varsa nikon 70-200 f4 olanı, yoksa nikon 70-300 olanı öneririm.

merhabalar ben nikonun af-s nikkor 70-300mm 4,5-5,6 lensini aldim lensin govdeye oturan yani bayonet cevresinde lastik conta var.Bu lens acaba yagmur ve neme karsi dayaniklimidir onu merak ediyorum.