HABERLER Japonya piyasasında son durum raporu
Close
16 sonuçtan 1 ile 16 arası

Japonya piyasasında son durum raporu

Dijital fotoğrafçılığın kalbinde son durum ne ?

https://blog.fotozeynep.com.tr/2016/...rkalar-guncel/
    Aynalı kemer ince bele, bu can kurban tatlı dile !.. (Barış Manço)
    Aynasız makina her bedene, bu can kurban çok yüklenmeyene !.. (CiddiBiri)
    Olympus m43 sistem kullanıcı grubu - http://yap-poz.com/vbfrm/group.php?groupid=5

canon nikonu katlamış resmen..

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    canon nikonu katlamış resmen..
    Evet Japon el sanatı Origami şleklinde... şekil şekil katlamış Nikon'u Takip ettiğim kadarı ile son birkaç senedir de bu durum hep böyle. Nikon da pazarlama konusunda pek yetenekli değil. Pek ihtimal vermemekle birlikte zaman zaman bizdeki gibi adam kayırma sisteminin Nikon merkezinde işlediğini düşünmüyor değilim !.. Galiba pazarlama ve tanıtım bölümüne yüksek makamlardaki birisi çocuğunu falan atamış

Boss - "Tekne batana kadar ne indirirsek cebe kardır olm, sen takıl şuralarda bişeyler yapıyormuş gibi görün. Elemanlara fırça kay arada bir falan tamam işte" falan gibi.

Kid - Olmaz baba ben onurlu bir Capon vatandaşı olarak böyle bir durumda kendime ve hatta sana bile harakiri yaparım !
    Boss - Len ooolum bula bula harakiri mi buldun. Sen bana da kendine de origamik d-slr falan yap. Hem sanat olur hem de iç dünyan zenginleşir. Ölüp de ne kazanacağız ?
    Kid - Baba... ben senden şüpheleniyorum ! DNA testi yaptırcam
    Boss - Yaptır oğlum, yanında bir de zeka testi yaptır CV'in ile birlikte personel departmanından Şogun abine ver.
    Kid - Ne ! Şogün abimi de oraya mı aldın ! Yahu o yıllardır en serseri uslanmaz jakuza savaşçısını nasıl alırsın ? Herif göz kapağının içine jakuza dövmesi yazdırmış. Uykuda gözlerini kapattı mı jakuza yeminini okuyor her gece böyle !
    (Şogün bugündür Nikon doğrulamamıştır zaten ve hep Canon 1'inci olmaktadır)
    ...
    Aile içi konulara daha fazla girmeyeyim
    Konu ciddibiri tarafından (20-12-2016 Saat 12:27 ) değiştirilmiştir.
    Olympus m43 sistem kullanıcı grubu - http://yap-poz.com/vbfrm/group.php?groupid=5

rogue one izlediğim en güzel sw bölümlerinden biri. duyduğuma göre çekmişler çekmişler sonra biri gelmiş olur mu la öyle iş deyip büyük kısmını yeniden çekmişler. sonuç harika..

nikona kızacak bi ton konu var.. göz göre göre piyasaya ürün sürüldüğünü düşünüyorum..

bir dönem piyasaya sürekli hatalı ürün sürmeleri bu satış farkını arttırmıştır zannederim. biz bile şu fakir ülkemizde d7000 de yağlanma problemleri var mı giderildi mi diye uzuun uzun sohbetler ettik tartıştık. d600 d750 vs. vs yine öyle..

sonuç: rogue one ı örnek alın, kötüyse atın gitsin..

bu dev firmalarda hata olmuyor değil wv düşük karbon emisyonu değerleri ile tüm dünyayı kandırmaya çalıştı, honda nın hava yastıkları konusu..daha vardır böyle örnekler.. yani firma büyük diye başında bir hödük olmayacağı anlamına gelmez.

Canon önüne gelene sponsıor olurken, türlü türlü etkinlikler düzenlerken. Efsane reklamlar çekerken. Nikon sadece biz iyiyiz zaten satarız kafasında olunca haliyle durum şaşırtıcı değil.
    En basitinden Nikonun ve Canonun reklama ne kadar para yatırdığını görmek bile Canonun başarısını gösterir. Ha kendim de bir Nikon kullanıcısıyım. Ama sırf çevrem nikon kullanıyor ve sensör başarısından ötürü geçtim. Aynı sensörü canon kullansa neler olur kim bilir.

Dslr'deki sonucu normal karşılıyorum da aynasız da fujiciğimin olmaması beni üzdü açıkçası.Baya da yatırım yapıyorlar.Orada canonun yerine bir fuji bir panasonic beklerdim açıkçası.Fuji xpro 2,panasonic gh4 iyi makineler. Demek ki marka adı üstünlüğü burada da geçerli olmuş.Canon iyi gidiyor kanımca.Sensör olarak nikon hala daha iyi lakin canonun kullanım keyfini bir türlü bulamadım nikonda.Elime alır almaz sövmeye başlıyorum
    "Bir kişi, yarın sanki kör olacakmışcasına fotoğraf makinesini kullanmalıdır."
    DOROTHEA LANGE

hadi yaa, bak onu görmemişim, aynasız canon deyince şu canoncuların bile haberinin olmadığı canon M serisini mi diyor?

inanmam valla.. fuji listede olmayacak canon m 3. sırada olacak ?

panasonic bile canondan fazladır bence..
    sırasını bilmem ama ilk üçte fuji kesin olmalıydı..

Evet abi M serisi.Dediğin gibi 5.si çıkmış.İlk dördünden bihaberim Aynasız işini uzmanına bırakmak lazım bence de.Gerçi M5e çok iyi diyolar da 5000 lira o gövdeye verilir mi orası ayrı.Fuji xt1 kullanıyorum dışarda gayet yeterli bir makine hem de yarı fiyatına.Fujideki sıkıntı lenslerin pahalı olması.Olympus daha ulaşıulabilir fujiye nazaran lakin sensör farkı var tabi orada da .Sonyi hiç bilmiyorum.Sadece playstation alırım sonyden
    "Bir kişi, yarın sanki kör olacakmışcasına fotoğraf makinesini kullanmalıdır."
    DOROTHEA LANGE

Alıntı özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Dslr'deki sonucu normal karşılıyorum da aynasız da fujiciğimin olmaması beni üzdü açıkçası.Baya da yatırım yapıyorlar.Orada canonun yerine bir fuji bir panasonic beklerdim açıkçası.Fuji xpro 2,panasonic gh4 iyi makineler. Demek ki marka adı üstünlüğü burada da geçerli olmuş.Canon iyi gidiyor kanımca.Sensör olarak nikon hala daha iyi lakin canonun kullanım keyfini bir türlü bulamadım nikonda.Elime alır almaz sövmeye başlıyorum
    Muhahaha abi, Nikon`a geçeli nerdeyse 1 yıl oluyor. hala menüsünde çözemediğim bir sürü zımbırtı var. Canon'da en çok sevdiğim ve hala özlediğim şey menü kullanım kolaylığı idi. Nikon'da bazı şeyleri çözemeyip illa ki kullanım klavuzuna ya da internete bakmam gerekiyor. Sanırım zamanla onu da aşacağım. ama Canon kullanımı basite indirgemesiyle ön plaka çıkıyor sanırım.
    NeVeR SaY NeVeR

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    hadi yaa, bak onu görmemişim, aynasız canon deyince şu canoncuların bile haberinin olmadığı canon M serisini mi diyor?

inanmam valla.. fuji listede olmayacak canon m 3. sırada olacak ?

panasonic bile canondan fazladır bence..
    sırasını bilmem ama ilk üçte fuji kesin olmalıydı..
    Abi Japon piyasasını gösteren, tahminim Canon tarafından tutulan bir satış miktarları listesi gibi yoksa tüm aynasızlar arasında değerlendirilse Canon, Samsung'un bile gerisinde kalır tahminimce. m5 ile en fazla 5. sıraya yükselebilir tahminim.
    NeVeR SaY NeVeR

hee samsung da var doğru ya.. yani fujinin tek işi aynasız olacak nefis gövde ve efsane lensleri olacak ama aynasıza özel lensi bile olmayan canon öne geçecek.. piravo

neyse canım bize ne alan memnun satan memnun

Bu küresel bir veri değil evet. Sadece Japonya dahilinde yıllık pazar payını gösteriyor. Bundan bir önceki verilerde Panasonic aynasızlarda 3'üncü sıradaydı ama Fuji filmi ilk 3'te hiç görmedim. Japon'lar demek ki Fuji'yi henüz ya tanımıyor pek yada başka nedenlerle tutturamadı Fuji Japonya'da ama belki ilk 5 olarak listelense listede olur diyeceğim ama zaten kaç marka aynasız üretiyor ki , ilk 5 yapıp da o listeye giremeyen olmaz gibi bir durum da olur

Bir de belki, ama belki diyorum... Fuci'nin yakın geçmişten dolayı henüz hafızalarda izleri duruyor olabilir. Bu X serisi özellikle son nesilde çok iyile oldu ama bir yandan da bu aynasızlar eskiden d-slr tüketici pazarından pay kapmaya çabalar gibiydiler. Şimdilerde "Hiç umurumda değil, gelen gelir" der gibi feci fiyatlarla geliyor iyi gövdeler. Fujifilm Türkiye fiyatları ile yurtdışına oranla bakıldığında en iyi tüketici dostu markalardan birisi Türkiye'de. Mesela Canon' öyle değil. Bakıyorum, Avrupa fiyatlarından bile baya farklı satıyor Türkiye'de Canon ki son haftalarda baktığım bir durum da değil.

Nikon D5600'daki o sağ üstteki tekerlek(şemada 23 numaralı) çok işlevli bir araç. Her menüde, her ayarda farklı bir görev üstleniyor.
    Türkçesi "Ayar kadranı", her durumda ayar veriyor yani - Bu buton D5500'de de aynen varmış - http://camerasize.com/compare/#693,580 , D5300'de de aynı işlevi gören gizli-gömülü şekilde varmış sanırım - http://camerasize.com/compare/#693,490

Gibi, başka menüde başka işe yarıyor, iso, enstantane vs. her türlü işte ayarı bununla yapabiliyorsunuz... Gönlü zengin bir tekerlek, her yere yetişmeyi görev bilmiş kendisine.
    Konu ciddibiri tarafından (21-12-2016 Saat 15:46 ) değiştirilmiştir.

Alıntı özgür Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Sadece playstation alırım sonyden
    Abi inşallah yakın bir zamanda buluşalım kısmet olursa sana sony a7ii kullan bak bakalım bir daha eline başka makina alabilecekmisin 5 eksenli titreşim engelleyicili sensör ve iso konusunda çok başarılı hele hele manuel lens konusuna girmeyeyim yeteri kadar başınız ağrır birde 85mm jupiter9 f2 diyafram sonra zenith m77 1.8 modelini kullanmaya doyamıyorsun
    AN'ı yakalarsan ANI olur

İbrahim abi a7II alana kadar aynasıza karşıyım diyordum. ancak manuel lensler ile olan uyumunu gördükten sonra manuel lens kullanımı konusunda meraklı ve tercihi olanların mutlaka edinmesi gereken bir makine olduğunu düşünüyorum. çok kaliteli manuel lensler var. 100 TL'den hatta 50-60 TL'den başlayan manuel lenslerden jilet keskinliği, tadına doyulmaz bokeh ve kendine has güzel renkler alabilmek mümkün hale geliyor. hala aynasızlar için erken olduğunu düşünen biri olarak manuel lens ile kullanılacaksa a7II mutlaka düşünülmeli diyorum.
    NeVeR SaY NeVeR

Bana kalırsa aynasızlar için erken değil ama batarya konusu can sıkıcı oluyor. Ben D610 ile 13-14 saat sürekli aç kapa ile çekim yaptığımı bilrim tek batarya ile. Bunu sony ile yapsam sanırım rahat 6 batarya biter. Nikon d610 ile tek batarya ile 1200 daha fazla çekim yapabiliyorum tek batarya ile... Ama özellik bakımından aynasızlar cidden imrendiriyorlar. Hele her lens için ayrı VR motoru satın almak okadar büyük ahmaklık ki sony de böyle bir durum yok.

Alıntı Ufuk Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Bana kalırsa aynasızlar için erken değil ama batarya konusu can sıkıcı oluyor. Ben D610 ile 13-14 saat sürekli aç kapa ile çekim yaptığımı bilrim tek batarya ile. Bunu sony ile yapsam sanırım rahat 6 batarya biter. Nikon d610 ile tek batarya ile 1200 daha fazla çekim yapabiliyorum tek batarya ile... Ama özellik bakımından aynasızlar cidden imrendiriyorlar. Hele her lens için ayrı VR motoru satın almak okadar büyük ahmaklık ki sony de böyle bir durum yok.
    Ufuk`um bence piyasanin tam oturmasi ve biraz daha yayginlasmasi icin erken. yoksa makinelerin ozelliklerini falan ele aldiginda gayet basarili. farkli bir forumda a7R II iki alan bir arkadas Sony`ye sovuyordu. lensleri pahali, ekipmanlari pahali diye. halbuki birazcik arastirmayla farkina varabilirdi. ekipmani degistirdikten sonra boyle bir serzeniste bulunmasi epey manidar olmustu. ayrica Aynasizlar hafiflik yuzunden de tercih edilebilir diye dusunuluyor ama bi 24-70, bi 70-200, bi 100/135 mm lenslerine baktigin zaman body ile beraber Dslr ile agirlik farki 200-300 gr. oluyor. bu kadar kucuk bir fark icin bence simdilik tum ekipmani verip aynasiza gecilmez. ayrica senin de belirttigin gibi bataryalari pek dayanmiyor. bol bataryali gezmek lazim, bir de elektronik vizor bence pek keyifli degil, optik vizorun tadi bir baska. arti yonlerine gelirsek, ISO basarimi gayet iyilestirilmis seviyede. ozellikle Sony`lerde bulunan 5 eksenli titresim onleme sistemi cok iyi calisiyor. biz hemen her hafta Ibrahim abinin a7II deniyoruz manuel lenslerle. sonuc harika. arti olarak hangisinin kullanilip kullanilmadigini bilmedigim bir suru ivir-zivir ozelligi var. ama ne kadar kullanilir tartisilir ne yazdim sabah sabah ^I^ .
    NeVeR SaY NeVeR

Bu Konudaki Etiketler