DEĞERLENDİRME Acemiden denemeler
Close
Sayfa 1/5 123 ... SonSon
87 sonuçtan 1 ile 20 arası

Acemiden denemeler

Öncelikle merhaba, aranıza yeni katıldım. Fotoğraf merakım birlaç hafta önce başladı ve burdayım

Alıntı Kadir_YAREN Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Öncelikle merhaba, aranıza yeni katıldım. Fotoğraf merakım birlaç hafta önce başladı ve burdayım
    Hoşgeldiniz, çok doğru bir yerdesiniz inanın güzel deneme, ben beceremedim ilk denememde mesela
    “Fotoğraf çekmek, insanın aklını, gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir. Bu bir yaşam tarzıdır.” Henri Cartier Bresson

Alıntı Hakan Şenbahçeli Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Hoşgeldiniz, çok doğru bir yerdesiniz inanın güzel deneme, ben beceremedim ilk denememde mesela
    Hoşbulduk, yorumunuz için teşekkürler.
    Bende bu kareyi alana kadar birkaç karavana çektim

hosgeldin kadir hayırlı olsun
    meraktan cok zehiri yutmussun
    Işığınız bol olsun.

Alıntı Murat Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Virüs bulaşmış abi, sıkıntı eşim bana bazen manyaksın falan bile diyorda işte duymazlıktan geliyoruz ne yapalım
    “Fotoğraf çekmek, insanın aklını, gözünü ve yüreğini aynı hizaya getirmesidir. Bu bir yaşam tarzıdır.” Henri Cartier Bresson

Elimden geldiğince deneme çekimleri yapıyorum, özellikle ışıklarla oynamaya bayıldım.

Virüs bulaşmış abi, sıkıntı eşim bana bazen manyaksın falan bile diyorda işte duymazlıktan geliyoruz ne yapalım
    Benim eşim de aynı şekilde yorumlar yapıyor
    Benim esas hobim gitar ve ekipmanlarıydı aslında, zaten ekipmanların resmini çekmeye çalışırken fotoğrafa merak saldım. Odanın birini studyoya çevirince evde ortalık karıştı
    Şöyle de bir kesit atayım odamdan

Süper, ilerde fotoğraf gezilerinde gitarınla bekliyoruz Hanım susmayacak ona hazırlıklı ol

Süper, ilerde fotoğraf gezilerinde gitarınla bekliyoruz
    Denk gelirsek çok isterim.

Valla cok anlamam ama tesisat cok saglam duruyor.☺
    Işığınız bol olsun.

Valla cok anlamam ama tesisat cok saglam duruyor.☺
    Fazlasıyla yeterli

fotoda acemi ama müzikte değil sanırsam les paul modeli miydi çok severim o model gitarları..

Alıntı kesim Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    fotoda acemi ama müzikte değil sanırsam les paul modeli miydi çok severim o model gitarları..
    Les paul kasa gitarlar da çok güzel kendine has tonları olan gitarlar.
    Manyetik dizilimlerinden dolayı biz pek anlaşamadık kendileriyle

valla bu kadar gitarı görünce sahilde ateşi yakıp AKDENİZ AKŞAMLARI dinleyesim geldi aslında fotoğraf virüs değil kendini ifade etme şekli bak ne kadar güzel söylemiş ışıklarla oynamaya bayılıyorum hoş geldin bizim ekibe bizde ışıkçıyız ışıkla uğraşmak iyidir tekrar hayırlı olsun
    AN'ı yakalarsan ANI olur

Alıntı jantymans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    valla bu kadar gitarı görünce sahilde ateşi yakıp AKDENİZ AKŞAMLARI dinleyesim geldi aslında fotoğraf virüs değil kendini ifade etme şekli bak ne kadar güzel söylemiş ışıklarla oynamaya bayılıyorum hoş geldin bizim ekibe bizde ışıkçıyız ışıkla uğraşmak iyidir tekrar hayırlı olsun
    Biz malesef sahile götüremiyoruz, malum elektro gitar için priz şart
    Aslında video çekme, tanıtım yapma planlarım vardı ama şu sıralar fotoğrafa odaklandım ve hatta 2. Bir body daha aldım, onları tanımaya çalışıyorum.
    Işık konusuna gelirsek ışıklarla oynamak hem keyifli hem öğretici oldu benim için. Deneme yanılma yöntemi ile hem nasıl kullanmam gerektiğini hem de nasıl kullanmamam gerektiğini tecrübe ediyorum.

Elektrik sıkıntı olmaz inverter diye bir aletin var akuye tak elektrik hop geliverir valla 2. Body alarak baya hızlı bir giriş yapmissin
    AN'ı yakalarsan ANI olur

Alıntı jantymans Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
    Elektrik sıkıntı olmaz inverter diye bir aletin var akuye tak elektrik hop geliverir valla 2. Body alarak baya hızlı bir giriş yapmissin
    Birini hırpalamak, öğrenmek için aldım 2. elde uygun geldi. Diğerini geçen yıl hanımın isteği üzerine almıştık ama o da ben de kullanmadık. Geçen gün gitar ekipmanlarını çekeyim dedim film orada koptu. Aynı hafta içinde 2. Bir lens ve gövde ararken buldum kendimi

vuu... gitarlara bak. Benim de fender strat ve vox anfim var. Cok iyi calamiyorum ama. Fotografini da cok iyi cekemiyorum galiba
    DSC_1808

Bu helios Nikon'a nasil adapte olmus? Uzagi netliyor mu?

Helios 2 şekilde sonsuza netliyor 50mm sakınca yok ama daha yüksek odaklarda mercekli adaptör kullanacak sin yada en arka lensi saat yönünün tersine çevirerek ayar yaptiracaksin mümkünse teknik servis yaparsa çok daha iyi olur
    AN'ı yakalarsan ANI olur

Sayfa 1/5 123 ... SonSon