KAYNAK Camera Raw Gncelleme Sorunu ve zm
Close
13 sonutan 1 ile 13 aras

Camera Raw Gncelleme Sorunu ve zm

Merhaba,

Daha once Nikon d5100 kullanrken fotoraflarm dzenlemek iin adobe fotoshop cs6 camera raw kullanyordum. ok da memnundum.

imdi Nikon D610 a geince hevesle bilgisayara yklediim raw fotoraflar bir hata nedeniyle almad ve ben haliyle ykldm. nternette aratrdm ama yabanc sitelerde de dahil olmak zere bir zm bulamadm( aslnda zm var ama onlar lisansl rn kullandklar iin sorun kolaylkla zlyor. Ben maalesef crack li rn kullanyorum, i biraz uzad ama halloldu). imdi burada kendimce bulduum zm sizinle paylaacam. Belki benimle ayn sorunu yaayan birine zm olur

Sorun: Her fotoraf makinesinin ayr bir camera raw srmnde- ya da en gncel srmde- almas, Camera raw n gncel olmamas ve gncelleme yapmak isteyince crack li programlarda help mensndeki updates seeneinin pasif olmas , bu yzden raw formatndaki fotolara tkladmzda aadaki hatann karmza kmas
    Resmi gerek boyutunda grmek iin tklayn.

Resmin ismi:  AdobeCameraRaw_3F_error.jpg
Grntleme: 113
Bykl:  33.4 KB (Kilobyte)
ID:	12089

zm: lk olarak srmmz renip onu indirip kurarak zebiliriz.
    nce photoshop a giriyoruz ve yukarda photoshop mensnden About PlugIn /Camera Raw seeneinden karmza kan pencereden srmmz reniyoruz. Eer Srmmz 8.7 ve styse btn raw lar aacak demektir. Benim srmm 6.3.1. vs bi numarayd ve amad.
    Resmi gerek boyutunda grmek iin tklayn.

Resmin ismi:  Ekran Resmi 2015-03-04 13.11.22.jpg
Grntleme: 126
Bykl:  17.4 KB (Kilobyte)
ID:	12090

Ve u adresten https://helpx.adobe.com/creative-sui...tmlmakinenizin destekledii srm bulup o srme gncellemeniz gerekiyor.

En kolay da ;
    sadece kendi srmnz yklemek yerine direk bu adresteki https://helpx.adobe.com/x-productkb/...installer.html son srm ykleyerek de gncelleme yapm oluyoruz, btn makinelerin rawlarn ayor ve sorun zlyor
    ekiyorum; yleyse varm...

D610 a getikten beri bu sorunu zememitim.lk frsatta deneyeceim umarm olur.Teekkrler.

Rica ederim umarm sorununuz zlr...
    ekiyorum; yleyse varm...

Alnt Aretias Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Rica ederim umarm sorununuz zlr...
    Denedim olmad.Ama ben Windows kullanyorum sizin sanrm mac her nedense almad

En kt ihtimalle, photoshopu silip, sitesinden deneme srmn indirin. Sonra crack yaparsnz.
    D5100'l acemi...

Alnt Umut Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    En kt ihtimalle, photoshopu silip, sitesinden deneme srmn indirin. Sonra crack yaparsnz.
    Bu iyi bir fikir olabilir bak denemeye deer.Ne kadar acaba sresi?

Alnt atilla Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Bu iyi bir fikir olabilir bak denemeye deer.Ne kadar acaba sresi?

30 gn deneme sresi oluyor. Elimdeki crack sayesinde gncelleme almaya devam edebiliyorum ben hatta. Tm adobe uygulamalar iin bir programck yazmlar, ok kullanl
    D5100'l acemi...

Yahu yap-poz yesi biri olarak neden baka kaynaklara bakarm anlamadm. Kendimden de utandm imdi ayn problemi ben de yaadm, ve umarm sizin sayenizde halledeceim. Emeiniz iin teekkrler

bir tavsiye olarakta, ilal olann kullanyorsanz asla gncelleme olmuyor. lk nce kurun, sonra yardm ve gncellemeler ksmndan ne varsa gncelleyin. sonrada zirai ilalamayla iyi gnlerde kullanmnz olur
    Bin Nefesle Yap!
    Bir Nefesle Pozla!

Ben ayda 17 tl ye bir yllk abonelik aldm sorunu zdm.

Alnt Umut Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    30 gn deneme sresi oluyor. Elimdeki crack sayesinde gncelleme almaya devam edebiliyorum ben hatta. Tm adobe uygulamalar iin bir programck yazmlar, ok kullanl
    Acaba o dosyalar paylama ihtimalin var m arkadam??

Alnt qasabalii Nickli yeden Alnt Mesaj gster
    Acaba o dosyalar paylama ihtimalin var m arkadam??
    https://1drv.ms/u/s!Ajvja9rzmmF-iqBqnv9JBey_mMeeeA
    Buyrunuz

SM-N910C cihazmdan Tapatalk kullanlarak gnderildi
    D5100'l acemi...